Mistrovství republiky v zimním plavání se letos konalo v Záříčí u Kroměříže a díky přeložení termínu z února na konec března jsme měli opravdu jarní podmínky. Voda v Pískáči měla krásných 10 °C, vzduch přes 15 °C a všude sluníčko.

Lepší to být nemohlo!

Plavala se 3 kola na 250 metrovém okruhu, celkem tedy 750 m. Startovalo se po jednotlivých kategoriích, moje rozplavba byla muži 18 až 39 let. 

📣 30 sekund do startu..
💦 brrr to studí…
🔔 3.. 2.. 1..  

Start

 🏊‍♂️👊🏊‍♂️🤛🏊‍♂️🤜🏊‍♂️💪🏊‍♂️

…trochu startovní mela, dva bazéňáci jsou už pryč a marně je stíhá Michal. Já se v hloučku řítím na první bójku, kde je celkem těsno. Bum bác, jedno tělo, druhé tělo a v tom se kolem mě protáhne Ondra, asi mě chce porazit.
Tak se mu pověsím do nohou a vezu se. Jasně, je to trochu nefér, ale je to chytré. Standa nás zkouší předjet, ale brzo se pověsí zpátky do mých nohou a jedeme ve vláčku.
Jsme už ve druhém kole a já zkouším nastoupit a Ondru předjet. Nejde to! Dostal jsem se mu maximálně k pasu. Nebudu zbytečně blbnout, lezu zpátky do nohou a vezu se. Je potřeba vymyslet jak na něj. OK, plán je tu.
Vyvezu se, odpočinu a v půlce třetího kola musím jít přes něj a na poslední bójce být uvnitř a před ním aspoň o půl těla..

Teď jen…

☑️ v klidu dýchat
☑️ protáhnout záběr
☑️ vyvěsit ruku při přenosu
☑️ udržovat načasování rotace boků a práce paží

3. kolo, předposlední bójka, je čas! Zrychluji frekvenci záběrů a snažím se ale udržet délku záběru. Ondru dotahuju. Na poslední bójku máme asi 100 m. Chce to zabrat. Daří se. Jsem o hlavu před Ondrou, který, zdá se, nástup nestíhá (odtáhl 600 m, smůla). Musím přidat, aby mě na bojce nezavřel a nevytlačil mimo trať.
Ufff, na bojce jsem o tělo před ním. Když v tom…
Ouuč, potkali jsme ještě plavkyni z minulé rozplavby zrovna v tom nejužším místě na bojce. Šlapu vodu, Ondru na zádech. Teď už to nepustím.. 60 metrů do cíle je to spíš masakr než ladné plavání, ale teď se předjet nenechám. Ondra sice opět nastoupil, ale dál než k pasu se mi nedostal.

🏁Juhuuuuu, dvě malé žluté bojky jsou za mnou a já tedy úspěšně v cíli. O pořadí nemám ponětí, kdo všechno byl před námi, jsem netušil. 🏁

Zůstávám ještě ve vodě, trochu se zchladit. Koukám, jak ostatní doplavávají. A že jich ještě je.

Nojo, tak opravdu 4. místo, zjišťuji z vyvěšených výsledků.

🥔🏅🥔
Jasně, brambory se nepočítají. Ale reálně to lépe dopadnout nemohlo. Takže se 4. místem vážně spokojenost.
👏 🎊👏 

A bilance?

Dva kluci z bazénové repre a jeden (zatím) fakt rychlejší kluk přede mnou. Všechny reálné soupeře jsem porazil, byť jsem se jim svezl třeba v nohách. A nádherně se sklouznul vodou. Dneska fakt slunečný zážitek.

Závěrem díky..
💐 Ondřej Smisitel za super závod až do konce
💐 Pavlína Nováková za dokopání k pár rychlým bazénům
💐 I. plavecký klub otužilců Praha za skvělou partu lidí
💐💐💐 Kristýna Běželová, že mi to všechno umožňuje

Plavete hlavou, žijte tělem
Jakub Běžel

 

Jakub Běžel
jakub@plavmechytre.cz
Certifikovaný trenér Totální plavání, Kralupy

Mistrovství republiky v zimním plavání 2019