Učím dospělé jak se smysluplně naučit plavat.

Naučím Vás plavat elegantně, lehce a efektivně. Eleganci a lehkost pohybu uvádím schválně. Každý pohyb, který na nás působí elegantně a jednoduše, je i velmi účinný, prováděný bez zbytečného úsilí. Plavat bez zbytečného úsilí, to je to, co učím.

Co mě na metodě úplného ponoření – Total Immersion – zaujalo?

Přímočarost

Začněte plavat podle metody úplného ponoření a naučíte se plavat elegantně, lehce a efektivně. Šest cvičení, která vás vedou přímo k cíli. Žádné slepé uličky. Dejte prostor jednotlivým cvičením, nepřeskakujte, jděte postupně a plavání bez zbytečného úsilí je nevyhnutelné.

Efektivnost

Efektivita metody úplného ponoření je úžasná. Cvičení jsou poskládána tak, aby procvičovaný pohyb nebyl zbytečný, byl prováděn za jasným, dopředu pochopitelným účelem. To je působivé.

Univerzálnost

Představte si seminář Kraul, kam přijdou plavci prsaři a zkušení plavci, kteří se účastní dlouhých triatlonů. Všem se otevřou netušené obzory. Všichni plavci se budou učit stejnou techniku, ale každý si odnese jiný zážitek a jinou dovednost.

Na jaké plavce je výuka zaměřena?

Jsem dospělý rekreační plavec.

Na semináře chodí hojně dospělí lidé, kteří plavou rekreačně s hlavou často nad vodou (i když výdech do vody jim problém nedělá) a chtějí se zdokonalit nebo přidat nový oslnivý způsob plavání.

Plavu prsa, líbí se mi kraul, ale neumím ho.

Zřejmě nejčastějším plaveckým přechodem jsou prsa – kraul.

Také jsou pro Vás prsa pohodlná a lze s nimi plavat libovolně dlouho? Ale jak začnete s kraulem, je to dřina, jste hned zadýchaní, uhnaní a nikam jste pořádně nedoplavali? Tak přesně na Vás jsou semináře plavání pro dospělé zaměřené.

Jsem neplavec, vody se bojím.

Velkou výzvou je pro mě jak naučit mít rád vodu neplavce, popř. lidi, kteří pociťují až  „panickou hrůzu“ z vody, ale přesto ji chtějí pomoci překonat.  Tyto semináře mají vždy specifickou atmosféru se silným nábojem. Během výuky pro dospělé neplavce nebojujeme s vodou, ale s Vašimi vnitřními „démony“. Je krásné sledovat Vaši přeměnu.

Jsem zkušený plavec, hledám nový impuls.

Pokud jste dlouholetí zkušení plavci, i Vy si přijdete na své. Pohyb ve vodě je tak specifický, že i po dlouhých letech plavání se stále dá pracovat na technice plavání a stále zlepšovat Vaši účinnost a tím i lehkost a rychlost pohybu. Ano, technika, to je to, na co má smysl se soustředit v první řadě. Naplavané objemy přijdou jako bonus v době, kdy se budete soustředit na správné provedení jednotlivých klíčových bodů.

Plavme hlavou, žijme tělem.

Jakub